Методи заспокоєння дитини під час бойових дій

Під час війни діти потребують особливої уваги з боку батьків. Психологи радять звернути увагу на такі моменти:

1. Розмовляємо з дитиною. Понад усе дітей травмує невпевненість батьків. Для початку дорослим слід заспокоїтись самим, наскільки це можливо. Дорослий, розмовляючи з дитиною про сумні події, має дати їй відчуття захищеності, наприклад: "Я  роблю усе, щоб нас захистити, щоб ми були у безпеці". Мінімізуйте перегляд новин з дитиною.

2. Режим сну та відновлення організму. Діти напружені, переживають страх та тривогу. Це відображає їх поведінка: хтось стає вередливим чи дратівливим, хтось - починає виявляти агресію. Що довше дитина буде жити у стані небезпеки, то більше закріплюватимуться нові сценарії поведінки. Як наслідок, вони можуть стати звичними у будь-якій критичній ситуації. Під час надзвичайної ситуації  та війни критично важливо, щоб нервова система встигала відновлюватись. Для цього потрібний сон. Зберігайте, якщо можливо, режим сну.. Якщо не виходить багато спати вночі, сон має бути частішим. Перед сном - улюблена колискова, казочка чи інші дії, які ви робили з дитиною щодня у мирний час. Там, де є зрозумілий сюжет та повторюваність дій, подій, там безпечно.

3. Заспокійливе дихання. Коли ми стривожені, то починаємо дихати часто і поверхнево. Тому, щоб заспокоїтись, слід зробити дихання глибшим, опустити його до живота. Малятам можна запропонувати пограти у гру "Повітряна кулька": вдих через носик, видих повільний через ротик. Можна подути на дитину, вона на вас.

4. Важливість обіймів. Частіше обіймайте свою дитину, це стабілізуватиме її емоційний стан. Покачайте дитину, почніть співати разом.  Якщо дитина маленька  - тримайте животик до живота, як кенгуру, і намагайтеся простукувати легенько долонею спинку - 1 легкий стук на секунду.