День рідної мови

           21.02.2016р.
21 лютого по всьому світу відзначається День рідної мови. Це свято було започатковане у 1999 році на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Воно спрямоване на підтримку мовного та культурного розмаїття. За оцінками фахівців, із 6000 мов, які нині існують, більшість знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя.

Привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур.Метою Міжнародного дня рідної мови є сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. 
В Україні це свято відзначають з 2002 року. Відтоді це свято стало ще одним днем пошанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України.

Нагадаємо, День української писемності та мови відзначається 9 лютого. А День слов'янської писемності і культури відзначається щорічно 24 травня, в день вшанування пам'яті святих Кирила і Мефодія.

Одним із заходів, запланованих до Дня рідної мови, стала зустріч вихованців дошкільного закладу з цікавою і талановитою людиною.  19 лютого малята зустрілись та мали можливість поспілкуватись з письменником М.К.Кащуком. 

                   


Микола Кирилович - автор  збірок гумору й сатири «Хитрий Тарас», «Сільський шум», «Комірник-жартівник», «Дисертація», «Що то за біда?», «Невигране парі»; а також низки книжок для дітей, зокрема «Тепла хатка», «Рідний край», «Любим дітям», «З любов’ю до природи», «Загадковий світ», «Щасливе дитинство».


                      

Малята з повагою та цікавістю слухали оповідки письменника, розповіді з життя, які в подальшому ставали сюжетами творів автора. 

                 

Шануймо рідну мову!